środa, 19 listopada 2014

GOBELINOWE BOMBKI

Choinki czas nadchodzi, więc temat bombek znów powraca. Dziś moje wynalazki. Pierwsza to bombka, którą zrobiłam dla siebie z tkanego złotą nitką gobelinowego materiału. Wycięłam z niego najbardziej bogato zdobione części w kształcie pasów. Owinęłam nimi na krzyż dużą styropianową kulę. Resztę uzupełniłam cekinami. Kokarda po perfumach ze znanej perfumerii i bombka gotowa.

bombki rękodzieło
W tym roku przygotowałam sobie do roboty dużą bombkę z taśmy ozdobionej cekinami ale nie mam do niej natchnienia. Jak sobie pomyślę, że około  tygodnia będę musiała ją robić, to niech jeszcze poleży może zrobię ją w przyszłym roku.
bombki patchworkowe
To wszystkie materiały, które uzbierałam. Czarny gobelinowy materiał czeka aż zakupię sobie biała choinkę. 
Bardzo żałuję, że nie zrobiłam w tamtym roku zdjęcia bombkom 4XXL ( największe jakie tylko są ). Dostałam dwa sari, nie bardzo wiedziałam do czego je wykorzystać. Po niedługim namyśle postanowiłam odciąć od czerwono-turkusowego cieńsze brzegi, które wyglądały jak bogato zdobiona taśma/pasmanteria. Zasada  zrobiona bombki była taka sama jak mojej turkusowej. Jednak przy tej wielkości bombek trzeba sobie maksymalnie ułatwiać. Więc uzupełniałam cekinami ok.6mm, które wbijałam szpilkami florystycznymi. Szpilki krawieckie niestety mają w tym wypadku zbyt małe główki. Można się pokusić nakładać małe koraliki na mniejsze szpilki, tak by cekin nie przelatywał. Jednak to bardzo mozolna robota. No i trzeba się zaopatrzyć w drewniany młoteczek lub naparstek po to by oszczędzić palce. 
Na koniec bombka zawijana włóczką i przełożoną koronką, którą wcześniej pomalowałam  razem z guzikami na złoto lakierem samochodowym w sprayu. Dodałam papierowy sznurek ze złotą nitką i bombka gotowa.
 
bombki ze sznurka
 

7 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem, czy masz jeszcze jakieś pomysły, te są akurat dla mnie, mogę wykorzystać? Pozdrowionka posyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, moja droga poeksperymentuj z bombkami patchworkowymi. Może i ja się na takie skuszę. Mam fajną bluzkę mojego dziecka do pocięcia. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Nie wiem, która ładniejsza...są cudowne. E.D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Beatko ja chcę takie bombki ��E.D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kupiłaś choinkę? Poza tym od tych choinka się przewróci bo są dość ciężkie.

   Usuń