niedziela, 17 kwietnia 2016

Na różowo...

   Tak wygląda jedna z półek w moim kredensie. Z przodu serwis dla dwóch osób Limoge z tyłu patera firmy Gloria. Mam sentyment do tego kompletu bo to mój pierwszy zakup i początek przygody z porcelaną. Na początku kupowałam wszystko co wydało mi się ciekawe ale po roku okazało się, że nie tędy droga.  Mnogość rozmaitych przedmiotów w moim domu była straszna. Stąd postanowiłam koncentrować się głównie na porcelanie śląskiej. Zaletą widocznych na zdjęciu filiżanek jest ich wielkość, która pozwala poprzestać na jednej kawie. O paterce wspomnę innym razem. Jedno zdradzę, mam słabość do talerzy w kwiaty, zawsze jak wpadną mi w oko to nie przepuszczę. Dobrałam też kieliszki dla niego i dla niej. Jeden jest w herbacianym kolorze  a drugi różowym, na złotej nóżce.

Dla podkreślenia stylu mojej porcelany kupiłam na starociach dwie figurki, które się wpasowały w scenografię.


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny klimat różowy, też lubię. W mojej jadalni stale różowy towarzyszy niebieskiemu. Taki staroświecki komplet polskiej porcelany ze scenkami, choć w kolorze sino-fioletowym mam u siebie. Pewnie też powinnam poświęcić mu sesję zdjęciową. Poczekam jednak na róże w ogrodzie i zrobię zdjęcia plenerowe. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje Wam bardzo. Staram się być systematyczna ale nie mogę. Budowa domu stała się tak absorbująca, że nie mam na nic czasu. Ale mam całą piewnicę w nim na swoją porcelanę. Wtedy będzie fajniej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Beatko, co sądzisz o tym? http://allegro.pl/h-p-patera-stary-zdroj-c-t-altwasser-fi-26-5cm-i6155892137.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj. Fajny a nawet bardzo ciekawy motyw krajobrazowy i kształt oryginalny. Nie widziałam takiej patery do tej pory. Głównie Tuppack takie malatury stosował. czy to sygnatura Carla Tielscha Stary Zdrój mam wątpliwości. Skróty używane przez tą wytwórnię to TPM, CT I CR. Z tym,że CR jest podawany jako przekłamanie. Biorąc pod uwagę stan paterki i wątpliwości co do pochodzenia cena trochę za wysoka. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Ci za cenne uwagi. Patera przyjechała ze Szwecji. Właśnie miałam pewne wątpliwości.Była dla mnie zagadkowa. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń